Starší přípravka v Polsku

Starší přípravka se vydala v pátek 23.2. na jeden z největších evropských zimních turnajů mládeže do polského města Wroclaw. 

V den příjezdu bylo na programu zahájení turnaje a společná večeře všech týmů na velkém stadionu, který hostil Mistrovství Evropy v roce 2012. Po slavnostním zahájení přišlo na řadu ubytování v pěkném hotelu v centru města. 

V sobotu jsme hráli až odpolední skupinu, což znamenalo, že nás dopoledne čekala příjemná čtyřkilometrová procházka historickým centrem města. Asi největší úspěch sklidila zastávka v obchodě Sweet factory, kde si každý mohl vybrat z neskutečného počtu různých cukrovinek.

Na oběd jsem se již přesunuli do fotbalového areálu, kde nás poté čekalo pět náročných zápasů. V sobotní šestičlenné skupině jsme skončili na velmi pěkném 3.místě. 

Vzhledem k dobrému umístění v sobotní skupině jsme hráli hned v neděli ráno. Po snídani, na kterou jsme museli jít už před sedmou hodinou, nás čekala porce dalších pěti zápasů, tentokrát jsme však na naše soupeře vinou únavy a bezpochyby také kvality nestačili. I přes nedělní porážky většina soupeřů náš herní projev ocenila.

Celkově jsme turnaj zakončili na 18. místě z 36 účastníků. Vzhledem ke kvalitě a velikosti ostatních oddílů můžeme toto umístění považovat za velký úspěch. 

Závěrem děkuji vedení oddílu, Jardovi Talábovi, který mi významně pomohl s veškerou organizací a zařizováním, rodičům, kteří nás přijeli podpořit a pomohli nám i s hlídáním kluků. V neposlední řadě děkuji hráčům, kteří se v průběhu všech tří dnů chovali slušně a reprezentativně.

Naše výsledky: 

 

Sobota: 

FC Mladé Buky U10 – Kotwica Kołobrzeg U10 4:0, branky: 2x Mach, Štrup a Schubert

FC Mladé Buky U10 – Oleśnica U10 1:5, branka: Schubert

UKS Gmina Miękinia U10 – FC Mladé Buky U10 1:3, branka: Belli

FC Mladé Buky U10 – Lechia 06 Mysłowice U10 „B“ 6:0, branky: 2x Mach, 2x Štěpánek, Belli a Minařík

Helios Bucz U10 – FC Mladé Buky 0:2, branky: 2x Schubert

 

Neděle:

FC Mladé Buky U10 – Akademia GKS Jastrzębie U10 0:6

FC Mladé Buky – FA Leszno U10 1:5, branka: Schubert

FC Mladé Buky – Prestige Football Academy U10 1:5, branka: Štrup

FC Mladé Buky – FA Praha 0:4

FC Mladé Buky – Juventus Academy Warszawa U10 0:4

 

Do zápasů zasáhli: Filip Myslík, Matouš Minařík, Freda Linhart, Míša Taláb, Táda Belli, Jenda Mach, Matyáš Adamec, Ondra Štěpánek, Kuba Novák, Víťa Štrup, Filip Buchar a Filip Schubert (na turnaj zapůjčen z Baníku Žacléř)

 

Marek Tůma, trenér starší přípravky