Starší žáci absolvovali mezinárodní turnaj v Praze

Starší žáci našeho klubu se v prvním červnovém víkendu zúčastnili již druhého mezinárodního turnaje. Tentokrát místo konání v České republice – Prague Strahov Cup 2024. Páteční sraz jsme odstartovali společnou večeří hráčů a rodičů.

Sobota byla náš první hrací den, kdy jsme ve skupině narazili na německý Eintrecht Norderstedt a dva polské týmy GKS Stromiec a UKS Rona 03. První zápas nás němečtí  soupeři  porazili 8:0. Ukázala se rozdílná výkonnost družstev, a rozhodla daleko lepší kvalita soupeře, který byl zároveň i vítěz naší tabulky. Ve druhý zápase s UKS Rona jsme nebyli horším soupeřem, ale bohužel opět prohra v poměru 3:1. Třetí sobotní zápas byl pro nás rozhodující ve smyslu lepších výsledků, Bohužel remíza 1:1 nás zařadila až na poslední čtvrté místo tabulky. Po odehraných zápasech měli kluci volnou zábavu, někteří využili hotelový bazén, většina koukala na finále LM.

V neděli nás čekali zápasy o umístění 13-15 místa, z celkových dvaceti družstev. Kluci se večer dobře naladili a dvěma vítězstvími jsme na konec skončili třináctí, když jsme porazili FC Křimice Plzeň a skoro domácí M.S.K. Klecany.

Tímto bych rád poděkoval všem zúčastněným, především hráčům, trenérům a rodičům, bez kterých by nešlo takový zážitek uspořádat.

Za klub FC Mladé Buky – Martin Pokorný, vedoucí družstva U15